Bukmacher online - opinie

Bukmacherzy internetowi, w szczególności ci legalni, to temat szalenie rozległy. Mówimy o nich w kontekście tak wielu punktów, że ciężko je właściwie zaliczyć. Nie ma co jednak ukrywać, większość kwestii jest tu istotnych. Im bowiem więcej punktów spełnia wasze kryteria i wymogi, tym bardziej w dłuższej perspektywie będziecie zadowoleni. A przecież o to tutaj chodzi. Dlatego też przygotowaliśmy dla was niejako wstęp do dalszych recenzji, za sprawą którego dowiecie się dokładnie, które punkty są najistotniejsze. Taka lektura jest idealna nie tylko dla gracza początkującego, ale też dla osób, które aktywnie szukają nowych zakładów sportowych. Trzeba bowiem wiedzieć, że zakładanie nowego konta to wbrew pozorom spore wyzwanie. Wybór będzie miał bowiem wpływ na to, jak łatwo wygrać oraz jak dużo. Dlatego też zachęcamy do krótkiej lektury, w której opisujemy strony, procesy promocyjne, ofertę zakładów, wysokość kursów, szybkość ich rozliczania, ale też obsługę klienta oraz kilka dodatkowych przedsięwzięć pobocznych.

Czynniki na które należy zwrócić uwagę przy wyborze bukmachera

Czynniki na które należy zwrócić uwagę przy wyborze bukmacheraPierwsze na co zwracacie uwagę to oczywiście reklamy i potem sam wygląd strony. Jest to jeden z czynników wyboru na który na pewno warto zwrócić uwagę. O ile nie pomoże to w samej grze, nie da wam wyższych wygranych, to może odpowiadać za poziom koncentracji czy po prostu przyjazną współpracę. Witryna musi być zresztą responsywna i intuicyjna, dzięki czemu sprawdzi się również na tabletach oraz smartfonach. System operacyjny nie powinien mieć żadnego wpływu na to, jak gracie. Zatem na samym początku zwróćcie uwagę na to czy wizytówka jest dla was przyjazna i jak bardzo.

Następnie będzie można przejść przez formularz rejestracyjny. Jego wypełnienie to prawie zawsze zaledwie 60 sekund, nie więcej. Wszystko dlatego, że całość dotyczy podstawowych danych użytkownika, których celem jest potwierdzenie, że macie ukończone 18 lat. Firmy w tym zakresie mają jasne wytyczne i są kontrolowane przez Ministerstwo Finansów. To właśnie ten podmiot dba o to, by od hazardu trzymać osoby nieletnie. Nie bądźcie zatem zaskoczeni jeśli podczas zakładania konta lub chwilę po tym, zostaniecie poproszeni o weryfikacje swoich danych np. poprzez zeskanowanie dowodu tożsamości. To standardowa praktyka, znana już na całym świecie. Nie da się od niej odstąpić, co jest zupełnie zrozumiałe. Przyjrzyjcie się przy tym, czy strona na której chcecie założyć konto, jest szyfrowana przez właściwe protokoły. To bowiem gwarant bezpieczeństwa zarówno waszych danych jak i potencjalnych środków finansowych.

Promocje - ważny aspekt przy ocenie bukmachera

Drugi czynnik to promocje u bukmachera. Zakładając konto na danej stronie na pewno zostaniecie zbombardowani wiadomościami o tym, że możecie grać przy wykorzystaniu dodatkowych środków. Na tym etapie będziecie już dodatkowo wiedzieć, jak wpłacać pieniądze. Odpowiednie zakładki depozytu widoczne są po zalogowaniu, natomiast w stopce strony niemalże na pewno dostępne będą wszelkie płatności. Oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej dla was. Standardowo będzie to Przelewy24, ale też PayU, PayPal czy też Skrill, Neteller oraz paysafecard i karty płatnicze – Visa i Mastercard. W każdym z tych przypadków mówimy o działaniach błyskawicznych, bezpiecznych i bez prowizji. Powinniście to zawsze dopasować do własnych możliwości, bowiem zakłady sportowe w pierwszej kolejności mają dbać o waszą wygodę. Jeśli już dopniecie temat, będziecie mogli spożytkować pierwszy dodatek, tu bonus powitalny. Taka premia pokazuje nam jak właściwie zacząć. Zwykle pozwala ona podwoić swój pierwszy depozyt, aczkolwiek znamy przypadki w których działanie to rozszerzone jest nawet na pięć kolejnych wpłat. Zwykle zapewni nam to nawet kilka tysięcy złotych w gotówce, a to wciąż nie koniec. Do takich akcji dodawane są free bety lub zakłady bez ryzyka. Pierwsze z nich to po prostu darmowe kupony o niewielkiej wartości, które pozwolą wam bez depozytu zagrać na stronie. Drugie z kolei co prawda wymagają wpłaty, ale jeśli sam kupon okaże się przegrany, marka zwróci wam 100% kwoty aż do wskazanej wartości. Takie działania są bardzo korzystne i na pewno warto z nich skorzystać przy pierwszej lepszej okazji.

Zresztą zagadnienie bonusów jest na tyle szerokie, że po pierwszych depozytach czeka na was znacznie więcej. Przykładowo będzie to wyścig lub turniej angażujący graczy, nie brakuje także cashbacku, czyli wydarzeń pozwalających na otrzymanie zwrotu części postawionych i potem przegranych pieniędzy. W zakresie zakładów sportowych możecie także liczyć na słynne już typowanie Multi. Co przez nie rozumiemy? Są to zakłady, które są systemowo powiększane np. o 5% w zależności od tego, ile zdarzeń jest na kuponie. W ten sposób możecie wygrać nawet i 50% więcej! Do tego dochodzą inne propozycje, w tym Happy Hours z podwyższonymi kursami czy też akcje w stylu Gram Grubo, gdzie każdy zakład powiększany jest o 12 czy 14%, które negują podatek krajowy i dają graczowi większe kwoty na kuponie. Jeśli dodamy do tego programy lojalnościowe, systemy VIP, bonusy typu High Roller i ogólne doładowania gotówkowe, a także programy zapraszania znajomych, zyskacie naprawdę potężne zestawienia. Pamiętajcie jednak, że nie należy się kierować wyłącznie ich liczbą. Przydatna będzie też znajomość regulaminu, bowiem niektóre marki mają znacznie łatwiejsze cele do realizacji. Przykładowo, jeśli marka da wam bonus na 1 000 złotych, ale wymóg obrotu wyniesie 50-krotność, to na pewno będzie to trudniejsze i mniej korzystne z punktu widzenia bezpiecznego gracza, od przypadku w którym otrzymacie 800 złotych, ale tylko z 30-krotnym warunkiem obrotu. Weźcie także pod uwagę, że regulaminy są w pełni obligatoryjne i nie da się ich ominąć.

Oferta gier i zakładów sportowych

Oferta gier i zakładów sportowychTen dział musi mieć swój własny akapit i nie jest to wcale dziwne. Zakłady w dużej mierze funkcjonują na bazie oferty samych gier. Te z kolei bazują na studiach deweloperskich, które dostarczają wam dalsze produkty. Do tych najpopularniejszych zaliczamy BetConstruct, Intralot, SBBetting czy SBTech. Nie są rzecz jasna jedynymi. W zakresie samych zakładów spotkacie od kilkuset do nawet kilkudziesięciu różnych pozycji, nakierowanych na wiele kategorii. Największą z nich jest oczywiście piłka nożna. Do niej należy jednak doliczyć tenis, hokej na lodzie, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka czy nawet MMA, boks, rugby, futbol amerykański, sporty elektroniczne. Wiele marek dodatkowo udostępnia wirtualne zakłady, gdzie poza piłką grać można na charty, wyścigi konne i inne. Tu także nie musicie się kierować jedynie ilością, chociaż sumiennie musimy przyznać, że zwykle im jest ich więcej, tym lepsze kursy na was czekają. Poza ilością liczy się głównie ich wysokość, a także zdarzenia dodatkowe i wszelkie kursy poboczne. Rozumiemy przez nie handicap, ale też przykładowo ilość bramek czy dokładny wynik, co samo w sobie daje nam nawet ok. 200 pozycji. Dodamy do tego strzelców bramek, wyniki do przerwy, rezultaty w danym kwadransie, auty, rzuty wolne, rożne, faule, kartki i wiele więcej. Od czasu do czasu pojawią się nawet takie opcje jak… czy Luiz Suarez ugryzie swojego rywala? Przy wysokości kursów na pewno warto też zwrócić na szybkość rozliczania kuponu, aczkolwiek obecnie prawie zawsze działa to automatycznie, zatem możecie szybko przejść do kolejnego kuponu. Gra powinna być tu przede wszystkim przyjemna, zatem skupcie się na zabawie. Jednocześnie weźcie pod uwagę, że prawie każda marka udostępnia teraz możliwość gry przez urządzenia mobilne oraz w trybie Na Żywo. Rozwiązanie LIVE skierowane jest do osób, które analizują przebieg wydarzenia na boisku, oglądają mecz na żywo w domu czy nawet na stadionie. Rozwiązanie przyda się też… spóźnialskim, którzy nie zdążyli wcześniej postawić.

Obsługa klienta i odpowiedzialny hazard

Wiecie już zatem jak wyglądają strony, czym się charakteryzują. Do tego dochodzą oferty promocyjne oraz samych gier i kursów. To rzecz jasna pierwsze i najważniejsze czynniki, jednakże byłoby błędem mówiąc – że jedyne. Do tego dochodzi chociażby obsługa klienta. To właśnie oni odpowiadają za wszelką pomoc, którą otrzymacie. Co prawda należy wziąć pod uwagę, że strony mają swoje regulaminy oraz działy FAQ, mogą być jednak niepewne. Ten ostatni zapewni wam odpowiedzi na podstawowe kwestie, które pojawiają się wokół tematyki zakładów sportowych. Są one dodatkowo uzupełnione o wsparcie bezpośrednie – adres email, telefon czy czat na żywo. Ostatnia opcja jest zdecydowanie najpopularniejsza i pozwoli wam na realny kontakt z konsultantem. W przeciwieństwie do tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu, obecnie nie musicie już czekać na odpowiedź. Czat live pozwoli wam złapać konsultanta maksymalnie w ciągu dwóch minut, po czym ten indywidualnie przyjrzy się sprawie i postara się ją od razu rozwiązać. Dzięki temu unikniecie przypadków w których np. utracicie szansę na udział w kuponie, który was interesuje. Do zagadnienia należy także dodać kwestię Odpowiedzialnego Hazardu. Czym jest? Najłatwiej mówiąc, znajdziecie tam informacje o potencjalnym uzależnieniu czy też o walce z nieletnimi, którzy próbują hazardu. To ciekawe zagadnienie, bowiem pozwoli wam dla przykładu na nałożenie na siebie limitów: wpłat, przegranych, czasu spędzanego na stronie. Do tego wykluczycie swoje konto lub zgłosicie osobę, którą podejrzewacie o podszywanie się pod kogo innego. W połączeniu z kilkoma innymi istotnymi informacjami, zyskacie pewność, że miejsce jest bezpieczna i dba o uzależnienia, których przecież nigdy nie możemy lekceważyć – mogą przecież dotknąć każdego z nas.

Podsumowanie systemu wystawiania opinii o bukmacherach online

Jak zatem widzicie, wstęp do zagadnienia zakładów sportowych jest dość obszerny. Jednakże dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi tymi tematami będziecie realnie w stanie wybrać te marki, które odpowiadają wam najbardziej. Działanie kompleksowe jest istotne, podobnie jak granie na konkretne kupony. Większość firm posiada na swoich stronach specjalne i bardzo szczegółowe dane analityczne, w tym pozycje w lidze, ilość strzelonych bramek czy dane head to head. Każdy taki punkt przybliża was do rejestracji, bowiem upewnicie się, że będzie to miejsce, które zadba o was na każdym możliwym poziomie. Bądźcie wybredni, w dobie takiej konkurencji jest to nawet mocno wskazane!

Oceń bukmachera i dodaj komentarz: