Sporty wirtualne - Zakłady esport - bukmacherzy online

CZYM W OGÓLE JEST ESPORT / SPORTY WIRTUALNE?

esport u polskich bukmacherów onlineEsport, czyli innymi słowy sporty elektroniczne. To zmagania prowadzone na komputerze, ale ostatnio coraz częściej również na konsolach, w tym przenośnych czy nawet tabletach i telefonach. To półprofesjonalna lub w pełni sformalizowana rywalizacja pomiędzy pojedynczymi graczami lub całymi drużynami. Przez wiele lat zagadnienie traktowane było po macoszemu, jednakże wraz z rozwojem scen europejskich i światowych, coraz więcej podmiotów zaczęło spoglądać w tym kierunku z powagą i pełnią zainteresowania. Tak też powstały prestiżowe ligi i turnieje, w których pula nagród sięga od kilkuset tysięcy euro nawet do dziesięciu milionów. To już pokaźne kwoty, których nie powstydziłyby się kluby piłkarskie. Nie jest zatem zaskoczeniem, że do oferty licznych bukmacherów trafiły propozycje z tego zakresu. Które gry są najważniejsze i spotkacie na swojej drodze typera? W pierwszej kolejności będzie to Counter Strike: Global Offensive (co ważne polska drużyna jest tam nieustannie od dziesięciu lat jedną z najlepszych na świecie), League of Legends, DOTA 2, Hearthstone, Starcraft 2 czy Overwatch. Samych pozycji jest oczywiście znacznie więcej i wszystko zależy od tego, jakie podejście ma operator do tematu. W tym artykule przybliżamy wam marki, które zdecydowały się na wdrożenie takiego rozwiązania u siebie.

Zobacz jakie gry komputerowe można obstawiać u bukmacherów: Zakłady sportowe i esport

EUROPEJSCY BUKMACHERZY A ESPORT

Nie jest już chyba dla nikogo zaskoczeniem, że europejscy bukmacherzy internetowi zdecydowali się na wdrożenie tych gier do swojej oferty. Właśnie każda firma pokusiła się o implementacje kluczowych tytułów, często nawet w formie na żywo. Oznacza to, że zagracie w taki sam sposób jak w mecze piłki nożnej czy koszykówki. Relacje LIVE pomogą w realnym wytypowaniu zwycięzcy. Mając jednak na uwadze ustawę antyhazardową, która blokuje nam dostęp do wielu witryn tego rodzaju, skupimy się tylko na polskim rynku.

U KTÓRYCH BUKMACHERÓW ONLINE OBSTAWIMY SPORTY WIRTUALNE?

MILENIUM

Ten słynny, polski operator, zdecydował się na uruchomienie systemu, w którym każdego dnia znajdziemy nawet kilkadziesiąt pozycji z tego zakresu. Będą to gry z serii Call of Duty, CS:GO w wydaniu ESL, np. Major League, Legend Series, ROG Masters. Do tego dochodzi Dota 2 ze swoim słynnym The International, a także LOL i zawody LCK, LCS EU, LJL, LPL czy LSPL. Rozgrywki są tu zmieniane w zależności od tego, co akurat mamy „na talerzu”.

FORTUNA

Myląca u Fortuna Bukmacher może wydawać się zakładka „Wirtualne Sporty”, bowiem sam esport widnieje dopiero w Zakładach bukmacherskich. Tu również powinniście znaleźć wszystkie te wydarzenia, co u operatora wyżej, choć często będzie ich mniej. Taka zaskakująca ciekawostka pokazuje, że nie wszyscy weszli w temat na najwyższym poziomie. Dobrze wszak wiedzieć, że zagracie na takie drużyny jak Ninjas in Pyjamas, Fnatic, H2K, Unicorns of Love, G2 Esports czy wiele innych.

STS

Bukmacher STS online uważany jest za jednego z dwóch największych polskich bukmacherów. Nic zatem dziwnego, ze poświęcili sportom elektronicznym całą zakładkę. To obszerny dział z naciskiem na Counter Strike, League of Legends, Call of Duty, Dota 2, King of Glory, Street Fighter V i dość niespodziewanie Warcraft 3. Ilość zdarzeń jest imponująca, a pomaga w tym duży kalendarz, gdzie zaplanujecie sobie kupony na najbliższe dni. Opcje dodatkowe też robią wrażenie, dlatego szczerze radzimy sprawdzić. Co istotne STS wspiera polską drużynę sportów elektronicznych, jaką jest Izako Boars.

LVBET

Bukmacher LVbet online jeszcze niedawno traktowany był po macoszemu. Po ich angażu w Wisłę Kraków natychmiastowo zmieniło się jednak nastawienie. I esport także jest częścią tej strony i programu. Obstawicie w Call of Duty, Starcraft 2 (czego brakuje w trzech powyższych ofertach), Street Fighter 2, DOTA 2 czy Counter Strike GO. Ilość zdarzeń nie jest duża, ale cieszy, że to zainteresowanie wzrasta.

ETOTO

Kolejny polski bukmacher, który zdecydował się na uzupełnienie swojej oferty o obstawianie sportów wirtualnych. W Etoto znajdziecie m.in. Counter Strike w najnowszym wydaniu, Dota 2 i League of Legends. To także kluczowe wydarzenia ze świeta. Oferta  dotyczy takich zmagań jak tych z LCS NA, LCK, LCS EU czy LJL – jest to standard, ale też pokazuje jak prestiżowe są to ligi. Osoby, które interesują się esportem bez trudu zrozumieją, że warto, zwłaszcza przy tych kursach i promocjach specjalnych, które oferuje Etoto.

TOTOLOTEK

Totolotek to już szósty bukmacher, który dysponuje taką ofertą. To co prawda tylko pojedyncze mecze, dla przykładu ze środowiska Dota 2, ale również cechujące się wysokimi kursami. W przeciwieństwie do pewniaków jak FC Barcelona czy Real Madryt w piłce nożnej, odnajdziecie tu kursy minimalne sięgające ok. 1.35 i wyżej co jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

FORBET

To już komplet. Bukmacher Forbet jest siódmym na liście, który działa w tym zakresie. Oznacza to, że wszystkie polskie firmy weszły na rynek i działają prężnie. Tu także jest League of Legends czy Dota 2. Co ciekawe, obie te gierki dostępne są całkowicie za darmo, dlatego swoich sił możecie próbować i wy. Występują tam płatności dodatkowe, ale nie są one w żadnym przypadku wymagane. Ilość zdarzeń imponuje, a wy możecie zdecydować się na grę na takie ekipy jak Roccat, Fnatic, H2K, G2 Esports, SK Telecom T1, Team Liquid i znacznie więcej, wszystko zależy od was.

ZAKŁADY ESPORT W POLSCE?

Historia polskiego esportu jest bardzo zagmatwana. Przez wiele lat funkcjonowały ekipy, które w półprofesjonalny sposób rywalizowały na rynku i zmagały się z całą Europą. Mowa tutaj np. o Frag Executors, Fear Factory, Pentagram (które potem zmieniało organizacje aż trafiło do Virtus.Pro), Team Delta czy nawet Betsson Voodoo Gaming, które sponsorowane było przez lata przez jedną z najsłynniejszych firm z branży bukmacherskiej. Ich sukcesy były na tyle pokaźne, że w swoich szeregach kompletowali gwiazdy światowego formatu. Wszystko do czasu ustawy hazardowej, która zmusiła ówczesnych włodarzy do zamknięcia projektu.

Obecnie sporty elektroniczne w Polsce weszły na zupełnie inny poziom. Legia Warszawa ma własnych piłkarzy FIFA (swoich sił ma próbować także Wisła Kraków), tworzone zostały kawiarnie tylko dla graczy tego typu. Nagrody są ogromne, a formacje jak Izako Boars czy Team Kinguin grają o coraz to wyższe cele. Zdecydowanie warto obserwować ten temat, gdyż zapewne już wkrótce nadejdą zmiany, które jeszcze bardziej motywować będą do gry i typowania.

Sprawdźcie zatem oferty, porównajcie siedem firm w zakresie wysokości kursów, szybkości ich rozliczania czy dla przykładu samej obsługi klienta. Wszystko się liczy, a w powiązaniu z promocjami powitalnymi otrzymujemy fajną alternatywę do klasycznego obstawiania. Jest ciekawie, a przyszłość zapowiada się w kolorowych barwach.

Oceń bukmachera i dodaj komentarz: