Zakłady sportowe i esport

obstawiaj gry onlineJeszcze kilka lat temu sceptycznie podchodzono do zagadnienia sportów elektronicznych. Już wówczas jednak część bukmacherów decydowała się wspierać, nawet polskie, drużyny tego rodzaju. Teraz czasy się zmieniły, wielomilionowe nagrody za trud włożony w treningi to już standard. Właśnie dlatego przybliżamy wam wszystkie kluczowe informacje dotyczące zakładów e-sportu. Będzie o tym, czym w ogóle jest zagadnienie, na co możecie liczyć w konkretnych ofertach oraz parę słów o perspektywach na przyszłość. Bądźcie z nami, dobrze jest śledzić takie wydarzenia na bieżąco. Przy stałych zmianach w prawie, może się okazać, że rywalizacja na komputerach i konsolach będzie jedną z lepszych metod wzbogacania się. Zaczynamy, miłej lektury!

CZYM JEST SPORT ELEKTRONICZNY

Najprościej ujmując sprawę, to profesjonalne lub pół-profesjonalne granie w gry komputerowe i konsolowe. Wydaje się nierealne, ale temat dość poważnie rozwijany był już w latach 90-tych. Potem, na początku XXI wieku powstawały pierwsze organizacje esportowe oraz ligi, które żyją do teraz i dostarczają niebywałych emocji. Dla starszego pokolenia trudno sobie wyobrazić, że „klepanie w klawiaturę” może przynosić korzyści, ale to, że taka dyscyplina trafiła do oferty większości bukmacherów, mówi sama za siebie. Rozgrywka wkroczyła w inny poziom, a przykład Intel Extreme Masters, które odbywa się co roku w Katowicach, jest dowodem na to, że kilkunastotysięczna widownia nie jest przeszkodą. Na najważniejsze ligowe i pucharowe mecze często przychodzi więcej kibiców, niż na potyczki w polskiej Ekstraklasie piłkarskiej. W dalszej części tego artykułu piszemy o najważniejszych grach, na które można typować i które przynieść mogą ogromne wygrane finansowe. Zakłady sportowe online w tym wydaniu to oczywiście przede wszystkim Counter Strike: Global Offensive, League of Legends oraz DotA 2. Jest jednak kilka innych tytułów, które zachęcają, jak choćby Overwatch, Starcraft II czy parę innych, mniej popularnych jak Hearthstone. Prawda jest taka, że niemal każdy operator rozrywki on-line ma swoje własne perełki, stąd możecie liczyć na unikatowe doświadczenia gdziekolwiek nie założycie konta.

ZAKŁADY ONLINE I SŁYNNY COUNTER STRIKE

Grę z kategorii tzw. FPS (First Person Shooter) wydało Valve. To im właśnie zawdzięczamy zapewne najbardziej esportową gierkę wszech czasów. Od 1999 roku minęło jednak sporo, przez co grywać można było także w wersję Condition Zero (2004), Source (2004) oraz od 2012 w Global Offensive. To właśnie ta, odświeżona gra gwarantuje najlepszym graczom świata ogromne wynagrodzenia, kontrakty sponsoringowe z takimi potentatami jak Intel, WD, Creative czy Sprite i Adidas. Polacy mogą być zresztą dumni ze swoich reprezentantów, którzy grają obecnie dla Virtus.Pro. To drużyna w skład której wchodzi pięciu rodaków, jako gracze, oraz trener, również Polak. Oferta bukmacherów to dziesiątki turniejów z całego świata, nie tylko z Europy. Są to takie zawody jak Binary Dragons Cup, ESEA, Hellcase Cup, I-League czy wspomniane we wstępie Intel Extreme Masters (IEM). Wśród najlepszych drużyn świata wymienimy na pewno Astralis, SK, Na’Vi, NiP, Fnatic czy właśnie Virtus. Przykładowo, za sukces tych pierwszych w I-League zgarniecie przelicznik równy 3,50, w przypadku SK będzie to 5,00. Kursy są tu zróżnicowane, ale mogą być równie dobre, jak te z piłki nożnej i innych sportów.

DOTA 2

Jest to gra komputerowa z gatunku MOBA. Niektórzy mówią o niej ‘action RTS’. To kontynuacja, choć nieoficjalna, słynnej jedynki, grywanej jeszcze na starym silniku słynnego Warcrafta 3 od Blizzarda. Co ciekawe, jest ona całkowicie darmowa do gry, wystarczy korzystać z usług Steam (również bezpłatnego). Sama rywalizacja opiera się głównie na walkach pięciu bohaterów na pięciu rywali. Także i w tym przypadku kursy mogą zainteresować, gdyż nie odbiegają od standardów zakładów sportowych. Słynnymi drużynami na świecie są Liquid, OG, Invictus Gaming czy Evil Geniuses. Polacy, choć również aktywni, nie stanowią czołówki światowej. Przykładowe wartości za zwycięstwo Majora z Kijowa to 4,30 na Liquid i potem odpowiednio 4,50 czy 5,50. Są to, jak widać, stawki bardzo przyzwoite.

LEAGUE OF LEGENDS I WIELKIE MILIONY

Gdy ogłoszono, że w grę grywa dziesięć milionów aktywnych graczy, spoglądało się na tę statystykę z niedowierzaniem. Teraz liczba ta stanowczo wzrosła i nic dziwnego, że nagrody rzędu miliona dolarów samoczynnie znalazły się w zestawieniu. Jeśli zatem znajdziecie w nazwie drużyny tak potężne, światowe marki, jak Roccat, G2, SK Telecom czy Samsung, będziecie przekonani, że trafiliście w dobre miejsce. Gra tej samej kategorii co Dota 2, jest jej głównym przeciwnikiem. Znajduje się tam wielu faworytów, których kursy podobne są do tych oferowanych na mecze Barcelony z GKS-em Katowice. Takie zakłady sportowe to oczywiście absolutne pewniaki do kuponu, z których warto skorzystać. Słynne zawody? EU LCS, LCK, LPL, LMS i wiele innych. Jeśli liczycie na wyrównane zdarzenia, jak choćby takie z meczu Invictu Gaming z Royal Never Give Up, sugerujemy dokładną analizę rynku – tu dzieje się niezwykle dużo!

OVERWATCH

Ciężko było przypuszczać na początku powstania tej strzelanki od Blizzarda, że odniesie ona aż tak potężny sukces. Jej wspaniała i barwna grafika, urzekające animacje oraz sama mechanika, rozochociły jednak rynek na tyle, że ten stanął przed tytułem otworem.  To następna pozycja, choć nie tak słynna, którą znajdziecie niemal u każdego szanującego się bukmachera. Drużyny jak Dignitas, Misfits czy Alternate Attax to ścisła światowa czołówka, na którą warto stawiać. Przed wami kolejny przypadek kursów podobnych do tych z piłki nożnej.

STARCRAFT 2

Zdecydowaliśmy się przedstawić wam jeszcze jeden tytuł od Blizzarda. Jest to kontynuacja słynnego klasyka z 1998 roku. Strategia, którą zna właściwie każdy gracz gier komputerowych na świecie. Starcraft II choć uwielbiany w Europie, kolebkę ma w Korei i Azji, gdzie istnieją domy graczowe, w których znajdziecie trenerów, psychologów czy nawet… boiska piłkarskie dla relaksu. Jeśli mówimy o zawodach 1v1, bo takie są tu najsłynniejsze, dobrze jest typować właśnie Koreańczyków. Przedstawicielami z Polski, których możecie znać, są Nerchio czy MaNa.

PODSUMOWANIE TEMATU

Zakłady sportowe i cyberprzestrzeń w końcu znalazły uznanie na rynku. Przede wszystkim, należy do zagadnienia podejść całkowicie poważnie i z pełnym zaangażowaniem. Nie bez powodu kluby piłkarskie jak Paris Saint-Germain, Schalke 04 czy Legia Warszawa decydują się na otwieranie dywizji FIFA (piłka nożna na PC i konsole). To wspaniała rozrywka, ale jednocześnie szanse na wygrane pieniężne. Najlepsze typy oferują tu kursy zbliżone lub ciekawsze do tych, które widywaliśmy na co dzień. Jeśli zatem szukacie czegoś nowego lub gry komputerowe są bądź były waszą pasją, czas dokonać odważnych zmian. To się opłaci!

Oceń bukmachera i dodaj komentarz: