UEFA Euro 2021 u bukmacherów online

Przed nami Euro 2021, czyli najważniejsza piłkarska impreza tego roku. Przesunięte o rok ME w piłce nożnej będą z pewnością wyjątkowe. Już teraz możemy nastawiać się na wiele emocji, znakomitych spotkań. Nie mamy wątpliwości, że dla wielu osób Euro 2021 może być także okazją do zarobku, gdyż będziemy mieć do czynienia z wieloma zakładami bukmacherskimi. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się temu, jak można będzie obstawiać mecze podczas Mistrzostw Europy.

Euro, jakiego jeszcze nie było

Euro, jakiego jeszcze nie byłoNajbliższy turniej będzie bez dwóch zdań wyjątkowy w całej historii tych rozgrywek. Przede wszystkim mieliśmy do czynienia z przesunięciem Euro o rok, gdyż z powodu pandemii koronawirusa rozegranie mistrzostw w 2020 roku było niebezpieczne. W tym roku mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, choć może się tak stać, że mecze będą odbywać się przy pustych trybunach. Według aktualnego kalendarza Euro 2021 ma odbyć się między 11 czerwcem a 11 lipcem. Turniej ten będzie niezwykły ze względu na miejsca rozgrywanych spotkań. Do tej pory mieliśmy do czynienia z 1 lub 2 gospodarzami Euro, jak to miało miejsce w 2016 roku we Francji czy w 2012 w Polsce i na Ukrainie. Teraz UEFA postawiła na rewolucyjny, choć ryzykowny system. Otóż zamiast 1 lub 2 krajów będziemy mieć do czynienia z 12! UEFA wybrała bowiem 12 miast, w których odbędzie się po kilka spotkań. Kibice zatem rozjadą się do Baku, Kopenhagi, Londynu, Monachium, Budapesztu, Dublina, Rzymu, Amsterdamu, Bukaresztu, Petersburga, Glasgow oraz Bilbao. Pomysł ten jest wielce ryzykowny i naszym zdaniem chybiony, gdyż o wiele lepiej sprawdzała się klasyczna formuła.

Po raz drugi ME w piłce nożnej odbędą się z udziałem 24 zespołów. Dzięki temu rozwiązaniu podczas turnieju zadebiutują Finlandia i Macedonia Północna. Ten pomysł także jest krytykowany przez wielu kibiców czy ekspertów, gdyż obok topowych zespołów lub tych, które regularnie grają na MŚ i ME pojawią się także ci, którzy bez zmiany formuły być może nigdy by nie zagrali na Mistrzostwach Europy. Z każdej z 6 grup awansują do 1/8 finału po 2 najlepsze drużyny, do których dołączą 4 najlepsze zespoły z 3. miejsc. Warto też dodać, że wreszcie Euro powinno odbyć się bez błędów sędziów. Po raz pierwszy bowiem sędziowie będą korzystać z VAR-u. Mamy tylko nadzieję, że nie będzie on funkcjonował jak w Anglii czy Hiszpanii.

A na kogo właściwie będziemy mogli stawiać? Już od końca 2020 roku poznaliśmy podział na grupy. Dzięki temu wiemy, jakie spotkania na 100% odbędą się w fazie grupowej. Podział prezentuje się następująco:

Grupa A: Włochy, Turcja, Walia, Szwajcaria - tutaj możemy obstawiać, że awans uzyskać mogą Włochy i Szwajcaria, zaś o 3. miejsce walczyć będą pozostałe 2 zespoły.

Grupa B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja - faworytem tej grupy jest Belgia. O 2. i 3. miejsce walczyć będą Duńczycy z Rosjanami, zaś Finlandia raczej jest bez szans.

Grupa C: Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna - pierwsze miejsce zdecydowanie dla Holandii, o drugie powalczy Austria z Ukrainą.

Grupa D: Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy - Anglia z Chorwacją mają raczej pewny awans, zaś trzecie miejsce bliżej dla Czechów.

Grupa E: Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja - w naszej grupie absolutnym faworytem jest Hiszpania. Za jej plecami będzie toczyć się walka między Polską a Szwecją o 2. miejsce.

Grupa F: Francja, Portugalia, Niemcy, Węgry - grupa śmierci, gdzie wszystko jest możliwe, choć należy się spodziewać, że wszyscy oprócz Węgier awansują do 1/8 finału.

Gdzie powinniśmy obstawiać mecze EURO 2021?

Zdajemy sobie sprawę z tego faktu, że nadal wielu graczy wybiera zagranicznych i nielegalnych bukmacherów. Nasz portal jednak w całości skupia się tylko na legalnych firmach w Polsce. Są to te marki, które uzyskały ze strony Ministerstwa Finansów niezbędną licencję na prowadzenie działalności online bądź za pomocą punktów naziemnych. Mowa tu o: STS, forBET, TOTALbet, Betclic, PZBuk, totolotek, Milenium, ETOTO, LVBet, Fortuna, Betfan, NobleBet, Superbet, eWinner, BetX. Firmy te oferują swoim klientom bogaty wybór zakładów przedmeczowych i na żywo, promocji i bonusów powitalnych. Na naszej stronie można zapoznać się z aktualnym rankingiem legalnych bukmacherów, opiniami o tych markach czy też najnowszymi promocjami dla graczy. Polecamy zatem sprawdzenie tych bukmacherów i być może zdecydowanie się na co najmniej jednego z nich.

Jak obstawiać podczas Euro 2021?

Osoby, które do tej pory obstawiały mecze eliminacyjne, rozgrywki klubowe, zarówno krajowe jak i puchary, muszą sobie zdać sprawę z tego faktu, że ME czy MŚ w piłce nożnej to zupełnie inna kategoria spotkań. Mamy tu bowiem do czynienia z innym systemem meczów, drużyny też inaczej podchodzą do całego turnieju. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozgrywki grupowe LM czy LE, nawet wysoka porażka w pierwszym czy obu pierwszych meczach niekoniecznie przekreśla nasze szanse na awans, gdyż mamy do rozegrania jeszcze 4 kolejne. Na Euro w fazie grupowej gra się tylko 3 mecze, dlatego też już spotkanie otwarcia jest bardzo ważne. To ono właśnie zwiększa lub znacząco zmniejsza szanse danej reprezentacji na awans. Polscy piłkarze od lat nas przyzwyczaili do przegranego meczu otwarcia, porażki w drugim meczu i tak zwanego meczu o honor na zakończenie.

Ostrożnie na starcie

Ostrożnie na starcie w Euro 2021Bardzo dobrą radą dla graczy będzie ostrożność na początek z obstawianiem wyników pierwszych meczów na Euro 2021. Każdy z zespołów nieco zachowawczo i równie ostrożnie podejdzie do pierwszego meczu - nikt przecież nie chce przegrać i skomplikować sobie sytuacji. Nie zdziwi nas zatem fakt, jeśli wiele spotkań z pierwszej kolejki zakończy się remisami bądź też niskimi wygranymi. Często bowiem padają wyniki 0:00, 1:0, 1:1, 2:1. Oczywiście są od tego wyjątki, gdyż faworyci mogą strzelić nawet sporo bramek, zwłaszcza w sytuacji, kiedy będą grać z europejskimi przeciętniakami pokroju Macedonii Północnej, Finlandii, Szkocji czy Węgier. Proponujemy zatem pomyśleć nie tylko nad klasycznymi zakładami 1X2, lecz również under/over. Jeśli przypuszczamy, że nie padnie zbyt wiele bramek w meczu, to możemy zdecydować się choćby na under 1.5 czy 2.5.

W I kolejce będziemy mieć do czynienia z takimi meczami jak Anglia - Chorwacja, Francja - Niemcy, Belgia - Rosja. Jeśli któryś z tych zespołów nie będzie w najlepszej formie przy jednoczesnych błędach przeciwników, to raczej nie powinniśmy się spodziewać wielkich wyników. Jak to wyglądało na Euro 2016:?

Grupa A: 4 bramki w 2 meczach (2:1, 0:1)

Grupa B: 5 bramek w 2 meczach (2:1, 1:1)

Grupa C: 3 bramki w 2 meczach (1:0, 2:0)

Grupa D: 2 bramki w 2 meczach (0:1, 1:0)

Grupa E: 4 bramki w 2 meczach (1:1, 0:2)

Grupa F: 4 bramki w 2 meczach (0:2, 1:1)

Jak zatem widać, rozkład mamy między 2 a 5 bramkami w 2 pierwszych meczach w każdej grupie, a średnia wyniosła jedynie 1,83 gola na mecz. Dobitnie to zatem pokazuje, że zakłady rzędu under 1.5 czy under 2.5 mogą być całkiem ciekawym rozwiązaniem na pierwszą kolejkę fazy grupowej. Oczywiście w 2. i 3. kolejce może być nam już nieco łatwiej obstawiać niektóre mecze, gdyż będziemy mieć szersze pole widzenia, jak ktoś wypadł w meczu otwarcia, jaką ma sytuację w grupie, z kim gra następny mecz.

Inne ciekawe zakłady

Nie można zapominać, że już nawet kilka miesięcy przed Euro 2021 możliwe są do obstawiania pierwsze zakłady. Najczęściej możemy wybrać, kto zostanie Mistrzem Europy, kto awansuje ze swojej grupy. Z czasem oczywiście tych zakładów będzie o wiele więcej. Dojdą zapewne opcje z wyborem króla strzelców czy najlepszego oficjalnie piłkarza Euro 2021. Już od momentu rozlosowania grup u wielu bukmacherów pojawiły się zakłady na pierwszy mecz w fazie grupowej. Co prawda można je już teraz wybierać, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie czekanie do ostatniej chwili. I tu przechodzimy do kolejnej ważnej sprawy, jaką są typy i statystyki.

Analizuj mecze przed obstawieniem

Gdy spojrzymy na terminarz przed Euro 2021, to wszystkie zespoły z mistrzostw będą musiały rozegrać co najmniej 2 lub 3 spotkania eliminacyjne do MŚ 2022. Do tego dochodzą ostatnie mecze sparingowe. Polska dla przykładu między 25 a 31 marcem musi rozegrać mecze eliminacyjne w Węgrami, Andorą, Anglią, a potem 8 czerwca mecz towarzyski z Islandią. Podobna sytuacja czeka naszych grupowych rywali. Można zatem na tej podstawie sprawdzać, w jakiej formie będą nasi przeciwnicy. Wszelkie dane statystyczne zdecydowanie nam w tym pomogą. Możemy bowiem sprawdzić średnią strzelanych i traconych bramek na mecz, strzałów, rzutów rożnych, kartek. Do tego ważne są bezpośrednie pojedynki między zespołami, aktualna forma zawodników. Takie dane dostarczyć mogą nam sporo niezbędnych wskazówek do obstawiania.

Osobną sprawą są typy bukmacherskie. Możemy bowiem korzystać z pomocy zarówno z piłkarskich ekspertów z YouTube'a, serwisów sportowych, jak i grup na Facebooku, stron o tematyce hazardowej. Będą bowiem pojawiać się na nich przewidywania co do wyników, a nawet gotowe kupony. Oczywiście nie dają one nam 100% pewności, jednak zawsze mogą stanowić sporą pomoc przy obstawianiu spotkań.

Skorzystaj z promocji!

Oczywiście najważniejsze będzie poprawne obstawianie wyników czy zdarzeń podczas Euro 2021. Jednak nie możemy zapominać o tym, że praktycznie każdy bukmacher przygotuje dla swoich klientów specjalne promocje, turnieje. Już podczas Euro 2016 jeden z klientów STS wygrał w konkursie 370 tysięcy złotych i Porsche! Z pewnością możemy spodziewać się bezpiecznych zakładów, wyścigu między graczami o nagrody, turniejów z typowaniem wyników wszystkich spotkań. Być może na ten czas zwiększone zostaną nawet bonusy powitalne. Każde skorzystanie z wybranej promocji może sprawić, że nie tylko wygramy środki z podstawowego kuponu, lecz być może dostaniemy coś więcej od bukmachera. Oczywiście o każdej takiej akcji będziemy od razu informowali na naszej stronie internetowej.

Oceń bukmachera i dodaj komentarz: