Piłkarskie typy bukmacherskie

najlepsze piłkarskie typy bukmacherskiePiłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina na świecie. Nie będzie dla was zatem żadnym zaskoczeniem, że to właśnie w tej dziedzinie występuja najlepsze typy bukmacherskie. W tym krótkim artykule rozmawiamy dokładnie o dyscyplinie i możliwościach, które wiążą się z wyborem zdarzeń z tej właśnie materii. Opisujemy kluczowe ligi i turnieje, a także zdarzenia dodatkowe, które możecie wykorzystywać do swojego kuponu. Możliwości jest niezwykle dużo, dlatego, aby je zrozumieć, dzielimy artykuł na poszczególne kategorie. Miłej lektury!

PIŁKARSKIE TYPY BUKMACHERSKIE – ILE ICH JEST?

Ponieważ mówimy tu o zdecydowanie największej kategorii, sama liczba typów może zaskakiwać. Mniejsi bukmacherzy udostępniają ich około kilkuset, więksi nawet kilka tysięcy. Część marek, którym zależy na tym produkcie w szczególności, ma ich nawet kilkadziesiąt tysięcy. Liczba ta jest zmienna w zależności od dnia tygodnia i przede wszystkim rozgrywek krajowych czy międzynarodowych. Dni w których zagracie najwięcej to rzecz jasna piątek i sobota oraz niedziela. Które konkretne wydarzenia będą najobszerniejsze? Wszystko to co prawda zależy od polskiego bukmachera, ale ogólna rozpiska bez wątpienia wskazuje na Premier League, Ekstraklasę i następnie Bundesligę, Primera Division, Ligue 1 oraz Serie A. Oczywiście pozostaje całe mnóstwo dodatkowych opcji, po które sięgniecie. Mogą to być ligi azjatyckie, fińskie, duńskie, latynoskie, często do trzeciego czy nawet piątego poziomu rozgrywek. Bukmacherzy stawiają na ilość, ale nie wiąże się to z niską jakością usług. Po prostu daje to graczom większe pole manewru. Nie ma co ukrywać, że każdy z nas zna się lepiej na innej lidze i łatwiej przychodzi mu analiza. Czołowi operatorzy zapewnią nawet typy z zakresu rynku transferowego i meczów towarzyskich. Nie wspominając już rzecz jasna o kluczowych zmaganiach klubowych i międzynarodowych jak Liga Mistrzów czy Mistrzostwa Świata.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA: EKSTRAKLASA

Najlepsze typy piłkarskie często dotyczą właśnie rodzimej Ekstraklasy. Nie jest to zaskoczeniem. Na domowe ligi grać jest łatwiej. Znamy jej specyfikę, wiemy jakiej formy możemy się spodziewać po poszczególnych formacjach. Część bukmacherów dopuszcza do oferty nawet ok.  tysiąca pozycji na samą Polskę. Grać można również na I, II, ale często i III ligę. Futbol w kraju to blisko pół miliona mniej i bardziej zaawansowanych piłkarzy, stąd nie będzie zaskoczeniem, że tak wielu z nas stawia na Legię Warszawa, Lecha Poznań, Wisłę Kraków czy niezwykle mocnych w tym sezonie Lechię Gdańsk i Jagiellonię Białystok. Warto mieć na uwadze, że Ekstraklasa proponuje wysokie kursy, które porównywalne są do zmagań w NBA, NHL czy MLB ze Stanów Zjednoczonych. Ryzyko jest tu co prawda większe (często faworyci ulegają nisko notowanym drużynom), ale wygrać można o kilkadziesiąt procent więcej, niż w innych czołowych ligach Europy.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIAL: PREMIER LEAGUE

To najpopularniejsza i najbogatsza liga na świecie. Każdy klub ma setki tysięcy sympatyków na całym świecie. Ponieważ futbol jest w Wielkiej Brytanii sportem narodowym, piłkarskie typy bukmacherskie będą tam równie ważne. Zresztą, jeśli spojrzycie na największe wygrane w historii bukmacherki, wiele z nich zostało zarejestrowanych właśnie tam. Popularność takich klubów jak Manchester United, Liverpool, Chelsea i Arsenal Londyn jest zresztą niezaprzeczalna. Każde pojedyncze wydarzenie to ok. kilkadziesiąt pozycji możliwych do wytypowania. Zagracie nie tylko na mecze, ale również zwycięzców ligi, kluby, które spadną, króla strzelców, najlepszą czwórkę i ostatnie miejsce w tabeli. Ze względu na długą tabelę (20 drużyn) i sporą różnicę poziomów pomiędzy najlepszymi, a najsłabszymi, potencjalne wygrane w Premier League nie będą tak duże, jak chociażby w opisanej Ekstraklasie. Oczywiście, przy potencjalnych niespodziankach (np. wygrana wyjazdowa WBA z Manchesterem United wyceniona jest na przelicznik 12,50) sięgniecie po małą fortunę.

TYPY BUKMACHERSKIE I ZDARZENIA DODATKOWE

To właśnie dodatkowe tematy pozwalają na bardziej szczegółowe analizy. Dzięki nim wasz kupon może się stać atrakcyjniejszy, tak samo jak i wygrane. W przypadku futbolu napotkacie zawsze kilka kluczowych zagadnień z tej materii. Piłkarskie typy bukmacherskie zawsze zaczynają się na zwycięzcy meczu, ale co dalej? Może być handicap (na różne sytuacje bramkowe), podwójna szansa, brak zakładu w przypadku remisu czy wygranej którejś ze stron, a także strzelenie bramki przez obie drużyny. Do dochodzi jednak wiele kolejnych pozycji: wynik do połowy meczu, dokładny rezultat, ilość strzelonych bramek (wiele manewrów, np. powyżej 2,5 bramki), wynik spotkania i liczba bramek, rzutów rożnych, kartki (gracze z czerwoną, żółtą, czy w ogóle padnie czerwona), strzelcy goli. Zadbano nawet o strzelców z pola karnego, zza pola, głową, z rzutu wolnego oraz stosunek wygranej (np. jedną bramką). Jak zatem widzicie, to potężne pole do przemyśleń. Żaden inny sport i wydarzenie nie udostępniają tak licznych wariacji. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że nie zawsze otrzymamy taki pełny zestaw. Zwykle nakierowany jest wyłącznie na zdarzenia, które można odebrać jako najważniejsze w tej dziedzinie.

JAKI KUPONY PIŁKARSKIE MOŻECIE OBSTAWIĆ?

Najlepsze typy nie muszą być oczywiście pojedyncze. Czasem dobrze je łączyć, podbijając tym samym wysokość zakładu. Wybór ilości zdarzeń zawsze zostawiamy wam. Jakie ogólnie są opcje dla graczy zmagań piłkarskich? Ogólnie dzielimy je na trzy kategorie. Pierwsza z nich to oczywiście wersje „pojedyncze”, w skład których wchodzi tylko i wyłącznie jedno zdarzenie. Może to być proste zwycięstwo gospodarzy czy strzelec bramki. Drugie rozwiązanie, „łączone”, pozwala na dodanie kolejnych pozycji do kuponu. Może być ich nawet kilkanaście. Nie mogą jednak wykluczać siebie nawzajem. Na koniec pozostał jeszcze typ systemowy. Jest on najbardziej skomplikowany, jednakże otwiera większe możliwości wygranych. Dzięki niemu dodacie kilkanaście meczów czy zdarzeń. Nie wszystkie z nich muszą jednakże wejść, aby kupon nadal był zwycięski.

PIŁKA NOŻNA NA ŻYWO

Ta dyscyplina jest najbardziej popularna również w wydaniu LIVE. Oznacza to, że zainteresowani będą mogli postawić na swoich faworytów nawet wówczas, gdy ci już rozpoczęli mecz. W ten sposób będzie można typować m.in. na polską Ekstraklasę. Na podstawie przebiegu wydarzenia zdecydujecie się, jaki zostawić kupon. To świetna alternatywa i doskonała możliwość do bieżącej analizy potencjały drużyny i piłkarzy. Wielu bukmacherów pozwala zresztą na dotarcie do statystyk meczowych oraz ogólnego bilansu, jakim cechują się podmioty z kuponu.

PODSUMOWANIE

Ponieważ to właśnie futbol nakręca typowanie, jest on wręcz szalenie rozwinięty. Ograniczenia są tu niewielkie, a zainteresowani sięgać będą po drużyny, które nie znajdują się w wysokich klasach rozgrywkowych. To idealny pomysł na inwestowanie środków oraz podniesienie sobie ciśnienia, w ten pozytywny sposób. Piłka nożna w Polsce jest szalenie ceniona, zatem zagracie w punktach stacjonarnych jak i w internecie, zwłaszcza, że oferowane promocje mogą uzupełnić konto nawet o kilka stówek.

Oceń bukmachera i dodaj komentarz: